Wyobraź sobie, że Twój dom chroniony jest przez jednostkę wojskową GROM… przesada? A gdzie tam! To co dla nas najważniejsze zasługuje na najlepszą ochronę.
F-Secure stworzyło taką ochronę dla Twojej firmy. Rapid Detection & Response Service, w skrócie RDS. Brzmi poważnie i takie jest, choć Panowie nie biegają z bronią.
Za to 24/7 siedzą przed komputerami w F-Secure Rapid Detection & Response Center – poznańskim centrum operacyjnym. Wykrywają i pomagają ochronić zasoby firmowe przed nawet najbardziej wyszukanymi, zaawansowanymi, zawoalowanymi atakami. Dodatkowo skrupulatnie gromadzą materiał dowodowy niezbędny do działań formalno-prawnych.
Najlepsi eksperci i najnowsze technologie są zaprzęgnięte by stale monitorować sytuację a w razie ataku poinformować Cię o realnym zagrożeniu, o jego specyfice, pokazać Ci jak je wyizolować i powstrzymać.
SLA to 30 minut od wykrycia włamania do reakcji.
Jak najczęściej wygląda ukierunkowany atak?
Napastnicy najpierw zdobywają przyczółek, a potem próbują uzyskać dostęp do danych albo przejąć całkowitą kontrolę nad systemem. Zaawansowane ataki są bardzo dyskretne i trudne do wykrycia. Według analiz średni czas od penetracji firmy przez malware do momentu jego wykrycia to ponad 200 dni!
RDS zmienia zasady gry. 
Wykorzystuje lekkie czujniki w urządzeniach końcowych oraz sieciowe „wabiki” rozlokowane w Twojej infrastrukturze. Chmura F-secure wyszukuje anomalie w danych, wykorzystując zaawansowane narzędzia analityczne, w tym analitykę behawioralną, analitykę Big Data i analitykę reputacyjną. Anomalie wyszukuje zarówno pod kątem znanych zagrożeń jak i nieznanych niepożądanych zachowań. Na straży Twoich danych stoi zaawansowana analiza i technologia maszynowego uczenia się plus wysokiej klasy specjalista, który zna Twoją organizację, ale również sposób działania cyberprzestępców i stosowane przez nich techniki.
DO tej pory musieliśmy uczyć się na kolejnych, coraz bardziej kosztownych, własnych doświadczeniach, mając jednocześnie pełną świadomość, że jesteśmy 2 kroki za tymi złymi i możemy tylko reagować na kolejne ich pomysły. To oni ustalali zasady tej gry.
Po raz pierwszy od wielu lat mamy szansę na realną ochronę sieci w czasie rzeczywistym.
Jeśli poważnie traktujesz bezpieczeńśtwo IT – uważnie przyjrzyj się tej usłudze.