Czerwiec 8, 2016

Barracuda Backup

logo_barracuda_main_for-light-backgrounds

 

Dzięki rozwiązaniom Barracuda Networks łatwo zabezpieczysz najważniejsze dla swojej firmy dane, w tym wiadomości email i kluczowe aplikacje, przed utratą lub zniszczeniem.

Barracuda Backup to proste, zintegrowane (hardware&software) narzędzie do backupu i przywracania danych dla środowisk fizycznych i wirtualnych. Łatwe we wdrożeniu i zarządzaniu, z opcją nielimitowanej przestrzeni w chmurze.
Dzięki szerokiej gamie wspieranych środowisk oraz integracji z usługą Copy, a także innymi usługami wymiany plików,  jednym modelem Barracudy zastąpić można kosztowne i skomplikowane systemy backupu złożone z rozwiązań rożnych producentów.

  • Transparentna deduplikacja danych –  inline deduplication redukuje zużycie łącza, zapotrzebowanie na miejsce, skraca czas kompletowania backupu i sam proces replikacji.
    Zaawansowana deduplikacja zmiennym blokiem analizuje rodzaj danych i rozmiar aktualnie przetwarzanej części.
    Firmy chroniące liczne oddziały mogą skorzystać z funkcji globalnej deduplikacji Barracudy. Z kolei przechowywanie backupu w chmurze pomoże im chronić rozproszone sieci redukując wielkość przechowywanych danych backupowych w środowisku klienta.
  • Integracja maszyny wirtualnej – elastycznego backupu zarówno na poziomie gościa, jak i z poziomu hypervisora dla Microsoft Hyper-V lub VMware vSphere. W obu platformach do wirtualnej bądź fizycznej infrastruktury backupowej kierowane są tylko nowe, zmienione bądź deduplikowane porcje danych.
  • Technologia Changed Block Tracking (CBT) dostępnej w rozwiązaniach VMware, wydatnie przyspiesza backup i jego odtwarzanie. Rozwiązanie Barracuda Backup umożliwia szybkie i łatwe odzyskiwanie pojedynczych plików lub całych obrazów maszyn wirtualnych do oryginalnego, istniejącego lub nowego hosta VMware.
  • Zarządzanie centralne – z definicją ról dla poszczególnych administratorów, pozwala skutecznie zarządzać rozbudowaną strukturą
  • Niemal ciągła ochrona danych – dla krytycznych zasobów backup robiony może być co 15 minut, agent monitoruje system wyłapując jedynie pliki nowe i zmienione
  • Instant replacement – w przypadku awarii Barracuda może przenieść konfigurację i ostatnie ustawienia popsytego urządzenia, na jednostkę zastępczą, która ostanie wysłana do klienta następnego dnia roboczego.

Najbliższe ekonferencje – Darmowa dawka przydatnej wiedzy w przyjaznej formie.

Skuteczna polityka backup’owa

Robisz backup? Brawo Ty!
A kiedy ostatnio go sprawdziłeś?

Podczas eKonferencji opowiemy jak ważna jest prawidłowa polityka backupu, a także:

– jak zabezpieczać się przed ransomware,
– czym różni się backup od archiwizacji,
– czy backup trzeba replikować,
– jak często wykonywać backup.
– Funkcjonalności zostaną zaprezentowane na przykładzie rozwiązań:

– Barracuda Backup
– Barracuda Message Archiver

eKonferencję na żywo poprowadzi certyfikowany inżynier Barracuda Networks.

Przewidywany czas trwania eKonferencji: 30 minut.

Administratorem danych osobowych jest DAGMA sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (40-478), ul. Pszczyńska 15 oraz Forteca sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi, ul.Brukowa 12,  91-341. Mam prawo do dobrowolnego podania danych, prawa dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania bądź żądania usunięcia, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz.U.2016 poz.922).