Dziś nie sposób mówić o bezpieczeństwie informacji bez zabezpieczenia danych wychodzących poza sieć firmową. RODO – Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych- wprost wymaga zastosowania metod kryptograficznych do zabezpieczenia danych osobowych i to nie tylko na urządzeniach przenośnych. Dla administratora szyfrowanie to niewdzięczne narzędzie, źle wdrożone generuje dużo codziennej pracy i komplikacji. Skorzystaj naszej wiedzy i doświadczeń naszych klientów – razem wdrożymy szyfrowanie szybko sprawnie i przyjemnie.

W Fortecy wiemy jak pogodzić bezpieczeństwo danych i wygodę admina

Podpowiemy rozwiązanie skutecznie i nieabsorbujące w codziennej pracy

Wdrożymy i przeszkolimy pracowników i administratorów

Testuj w Twojej własnej sieci - bez kosztów i zobowiązańw

Gwarantujemy najniższą cen – dobierz i przetestuj wybrane rozwiązanie Z NAMI

Od opensource'a do enterprise'a

DARMOWE ROZWIĄZANIE – czujesz się na silach samodzielnie wdrożyć szyfrowanie, zarządzać kluczami  i administrować bez zewnętrznej pomocy technicznej – najlepszym rzwiązaniem jest “potomek” TrueCrypta – VeraCrypt.

Pamiętaj jednak, że darmowe rozwiązania IT często okazują się bardzo kosztowne – policz koszt pracy osób zaangażowanych w sprawdzenie, wdrożenie i konfigurację tego rozwiązania, przeanalizuj jaki będą koszty, jeśli w przypadku problemów technicznych społeczność internetowa nie udzieli Ci odpowiedzi na Twoje pytania.

ANTYWIRUS – producenci tacy jak Kaspersky czy Bitlocker  oferują proste szyfrowanie i zarządzanie kluczami z poziomu konsoli AV.

Windows Bitlocker – Microsoft zrobił na tyle dobre rozwiązanie, że wielu producentów aplikacji szyfrujących przestało rozwijać swoje produkty i zaczęli oferować po prostu zarządzanie do Bitlockera (np. Sophos).

Pamiętaj! – z Bitlockera skorzystasz jedynie jeśli masz w organizacji windowsy od Win7 Enerprise w górę

Aplikacje do szyfrowania danych i zarządzania kluczami

Dell Encryption

Dla organizacji, które potrzebują zawansowanego rozwiązania,  polecamy Dell Data Protection. Jest do dostępny samodzielnie element pakietu rozwiązań bezpieczeństwa Dell Endpoint Security Suite Enterprise. Pakietem tych powinny zainteresować się firmy szukające spójnego i kompletnego rozwiązania do zabezpieczenia danych, przed kradzierzą, zniszczeniem, zaszyfrowaniem i czy uszkodzeniem w skótek działania malewar’u

Deslock+

Dla małych i średnich firm oraz instytucji w pełni wytaczającym rozwiązaniem jest, niedawno kupiony przez producenta oprogramowania antywirusowego – firmę Eset, DESlock+

Checkpoint

Koncepcja Software Blades oferuje opcje zabezpieczeń endpointów – w tym szyfrowanie. To pewniak, jeśli szukasz rozwiązania, które ma referencje z organizacji zabezpieczających 200 000 stanowisk lub potrzebujesz wdrożyć szyfrowanie na 50 000 stanowisk w ciągu miesiąca.

Kaspersky

Szyfrowanie jako element pakietu oprogramowania AV to rozwiązanie dla tych, którzy chcą sprawę załatwić najmniejszym nakładem sił i środków. Proces szyfrowania zachodzi dość wolno, ale zarządzanie w ramach jednej konsoli antywirusem, firewallem, szyfrowaniem.

Symantec - PGP Whole Disk Encryption

To wygodne rozwiązanie znane i uznane, które ma dużo do zaoferowania: Szyfrowanie całych dysków, USB, folderów i plików. Obsługa Windows, Mac OS, Red Hat i Ubuntu.

Winmagic - SecureDoc

Oferuje rozwiązanie dojrzałe, dopracowane i bardzo rozbudowane. Stacje robocze, urządzenia mobilne, środowisko wirtualne, chmura, wsparcie dla infrastruktury hiperkonwergentnej, Windows, Mac, Linux, Android, OPAL, TPM, autoryzacja tokenem sprzętowym na poziomu Bootlogonu i wiele więcej.

Chcesz poznać szczegóły poszczególnych rozwiązań z zakresu szyfrowania danych ? Odwiedź naszą stronę rodoszyfrowanie.pl