Niezależnie czy chcesz zabezpieczyć sieć niewielkiej firmy rodzinnej, czy szukasz rozwiązania, które będziesz mógł wdrożyć w setkach oddziałów i chcesz wygodnie zarządzać rozbudowaną strukturą – możesz liczyć na Fortecę. 

Nowoczesna ochrona sieci IT = Firewall, to nie router!

Większość administratorów słysząc firewall / UTM myśli o urządzeniu, które ma być zaporą dla zagrożeń próbujących z Internetu wejść do naszej sieci. Dlatego tak często stawiają znak równości między komercyjnymi rozwiązaniami i tymi budowanymi samodzielnie na Linuxie lub w oparciu o funkcje zaawansowanego routera. Firewall nowej generacji (NG Firewall) lub UTM (Unified Threat Management) oferuje znacznie więcej:

Kontrola pracowników

  • Wyłączenie możliwości korzystania z Facebooka, gier internetowych czy Youtube’a wywołuje wzrost wydajności pracowników biurowych o nawet 40% – całkowity koszt UTM’a potrafi zwrócić się w ciągu 6 miesięcy.

  • Zdjęcie z administratora IT i osób zarządzających odpowiedzialności za przestępstwa popełniane przez pracowników za pośrednictwem firmowej sieci komputerowej. UTM pozwala nam ograniczyć obszar ryzyka np. przez zablokowanie możliwości przeglądania i pobierania nielegalnych treści, a w sytuacji popełnienia przestępstwa – pozwala zidentyfikować i wskazać konkretną osobę, która się tego dopuściła.

  • Elastyczna polityka – na dobrym firewallu z łatwością zbudujemy dowolną politykę np. pozwalając wszystkim pracownikom działu marketingu na publikowanie treści na facebook’u, ale blokując możliwość korzystania z facebook’owych gier, a innym pracownikom pozwalając na swobodne korzystanie z serwisów społecznościowych np. w godzinach przerwy obiadowej i poza standardowymi godzinami pracy.

Zapobieganie wyciekowi danych / RODO​

  • Pracownicy są głównym źródłem wycieku danych o krytycznym znaczeniu,
    a najpopularniejszym sposobem – wysyłanie danych na dyski chmurowe takie jak Dropbox czy Google Drive. Na zwykłym routerze zobaczymy jedynie, że szyfrowany ruch opuszcza naszą sieć. Ale co to dokładnie jest – tego już się nie dowiemy.

  • SSL Inspection – dzięki tej funkcjonalności UTM pozwala nam kontrolować ruch szyfrowany, sprawdzić jego zawartość pod kątem obowiązujących regulaminów i zasad bezpieczeństwa, a następnie zablokować lub ponownie zaszyfrować i wypuścić  z sieci.

  • DLP (Data Leak Prevention) – Firewall’e wiodących producentów pozwalają na wdrożenie zaawansowanych polityk, dzięki którym automatycznie można blokować wypuszczanie z sieci konkretnych informacji.

  • RODO – bez kontroli ruchu opuszczającego sieć firmową nie sposób mówić o dostosowaniu się do wymogów Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych. 25 maja 2018 to data do której wszyscy musimy przystosować się do jego zapisów.

Ochrona przed zagrożeniami internetowymi

Wirusy, spam, ataki hackerskie, kradzież lub niszczenie danych. To oczywiście nadal bardzo ważne zadanie firewalla, niemniej jednak sprowadzanie funkcji UTM’a czy NGFirewall tylko do tego obszaru, jest zwykłym.

Współpracujemy tylko ze sprawdzonymi producentami od ochrony sieci IT:

W ramach ochrony sieci IT możesz być pewny, że:

Dobierzemy rozwiązanie najlepiej pasującego do Twoich potrzeb

Wybierzemy odpowiedni model oraz serwisy

Test w Twojej własnej sieci - bez kosztów i zobowiązań

Gwarantujemy najniższą cenę